Єврейський вчений доводить, що основні положення іудаїзму та каббали відповідають науковому погляду на світобудову

18:28, 12 березня 2018
Іудаїзм
2156
Ілюстративне фото / actual.today

"Не треба побоюватися наукового мислення, не треба боятися, що раптом наука "доведе, що в Торі є помилки". Наука - теж частина Бога, вона може і повинна допомогти розкривати Божественність у світі", - написав головний рабин Росії Берл Лазар у своїй передмові до книги вченого.

Презентація нової книги відбулася в суботу в синагозі підмосковній Жуківки.

"На моїй пам'яті не було нічого подібного, ніколи раніше не видавалися такі книги. (...) Ви дізнаєтеся багато нового не лише про іудаїзм і каббалу, а й квантову фізику. Це унікальна праця у всьому масиві іудаїзму, вона має колосальне майбутнє і величезні перспективи", - сказав на презентації президент ФЕОР Олександр Борода.

Книга розповідає про проблему призначення душі людини в сучасному світі з точки зору іудаїзму і каббали і одночасно з точки зору сучасної теорії інформації, класичної та квантової фізики.

Книга вже перекладена на англійську мову і готується до публікації.

Е. Шифрін показує, що, незважаючи на популярну досі точку зору про протилежності науки і релігії, основні положення каббали співпадають з науковим поглядом на світобудову. Наприклад, сучасна наука поступово приходить до висновку, що в основі реальності лежать не матерія і енергія, а інформація, про що говорить і каббала.

Автор підкреслює, що релігійне і наукове знання взаємодоповнюють один одного, і лише віруючі люди, які володіють знанням, зможуть завершити творіння і зробити наш світ домом для Бога. Він також відзначає, що науковий підхід до Тори дозволяє поглянути на зміст священних текстів під іншим кутом і відкрити нові смисли Тори.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter