У Польщі набув чинності скандальний закон про Голокост

16:10, 01 березня 2018
Іудаїзм
3006
Марш націоналістів в одному з польських міст / svoboda.org

Закон став частиною більш масштабних зусиль націоналістичної влади Польщі за використання історії для "захисту честі та гордості країни", повідомляє "Радіо Свобода".

Протягом багатьох років польські урядовці намагалися боротися з такими виразами, як "польські табори смерті", які використовуються за кордоном щодо концтаборів, побудованих нацистською Німеччиною на окупованій території Польщі під час Другої світової війни. Деякі поляки побоюються, що в міру того, як війна стане все більш віддаленою подією, нові покоління помилково вважатимуть, що поляки були винуватцями Голокосту.

Закон викликав кризу у відносинах Польщі з Ізраїлем. Люди, які пережили Голокост, побоюються, що справжня мета закону полягає в тому, щоб придушити дослідження щодо поляків, які брали участь у вбивствах євреїв під час Другої світової війни.

Польські офіційні особи заперечують це. Вони наполягають на тому, що закон, в якому міститься заклик до тюремного ув'язнення строком до трьох років, каратиме лише тих, хто публічно і "всупереч фактам" звинувачує весь польський народ у злочинах, скоєних німцями.

Закон набув чинності в четвер і представники Польщі та Ізраїлю в Єрусалимі провели першу робочу зустріч з подолання конфлікту, який викликав цей закон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter