Про роль ісламу в політичному житті країни
Одночасно з цим, але вже в залі засідання, політичним партіям новообраного парламенту на законодавчому рівні необхідно вирішити, як глибоко іслам проникне в уклад життя країни, яка першою пережила переворот "арабської весни". Основний аргумент прихильників клірікалізаціі - утиски їхніх релігійних прав, світські активісти, навпаки, дорікають своїх опонентів у бажанні перетворити країну в жорстку державу із законами шаріату.
Причиною для такого бурхливого обговорення послужили протести, які спалахнули, коли ісламісти з`явилися в кампусі одного з університетів з вимогою уведення освіти з поділом за статевою ознакою й обов`язкового носіння жінками нікабу.
Революція, що відбулася в січні 2011р., зняла заборону на політичні партії з релігійної платформою. Це дозволило представникам партії поміркованих ісламістів "Ен-Нахда" ("Відродження") зайняти керівні позиції в новому коаліційному уряді.
Нагадаємо, саме Туніс дав старт "арабської весни". Екс-президенту Зіну БЕН АЛІ довелося тікати з країни після того, як самоспалення протестуючого підлітка викликало масове невдоволення діючим режимом.