Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Прочанам, що здійснюють хадж до Мекки, пропонують обрядовий одяг

Нова модель "іхраму"

Саудівська Аравія вперше в сезон хаджу цього року пропонує мусульманським паломникам одягатися в спеціальний ритуальний одяг, що оберігає "гостей аллаха" від сонячних опіків, повідомляє РІА "Новини" з посиланням на газету "Ер-Ріяд".

За даними газети, нове обрядове одіяння для пілігримів, розроблене міністерством охорони здоров`я, схвалено генеральним муфтієм королівства і, отже, дозволено для носіння на маршрутах паломництва.

Мусульмани здійснюють ритуали хаджу в спеціальному обов`язковому одязі - "іхрамі", який складається з двох цілісних шматків переважно білої тканини без шиття і індивідуального розкрою. Один з них, використовуваний як своєрідна спідниця, носить назву "уїзар", інший, що перекидається через плече у вигляді накидки, називається "ріда". У зв`язку з тим, що "ріда", не повністю прикриває плечі паломника, близько 60 тисяч пілігримів щорічно одержували опіки шкіри на обрядових маршрутах.

Носіння іхраму робить всіх віруючих рівними перед Всевишнім, паломники відмовляються від земних задоволень і вступають в перебування освяченої духовності на рубежі між матеріальним і містичним. Знімаючи білий одяг, мусульманин повертається в реальний світ з його турботами і радощами.

Завдяки запропонованій саудівськими організаторами хаджу, новій моделі "іхраму", яка не є обов`язковою для паломників, вони будуть захищені від жаркого сонця Мекки і Медини, де температура повітря в дні виконання обрядів в другій половині листопада становитиме 35-38 градусів Цельсія.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку