У Марокко за зречення від ісламу більше не засудять на смертну кару

12:51, 08 лютого 2017
Іслам
1431 0
Фото: kairosterzomillennio.blogspot.com

Верховний релігійний комітет Марокко скасував закон, згідно з яким відмова від ісламу каралася смертю. Відтепер громадяни королівства мають право змінювати релігію, повідомляє blagovest-info.ru з посиланням на Christian Today і Morocco World News.

Раніше той же комітет, уповноважений видавати фетви, заявляв, що віровідступника заслуговують смерті.

У документі, названому «Шлях вчених», члени комітету визначають апостасію не як релігійне, а як політичне питання.

«Найбільш точне розуміння, відповідне до ісламського права та шляху Пророка, полягає в тому, що вбивство відступника – це вбивство зрадника тієї чи іншої групи, того, хто розкриває її таємниці; таким чином, аналогом віровідступництво в міжнародному праві є державна зрада», - йдеться в документі.

Марокканські улеми стверджують, що в ранньоісламский період віровідступництво каралось так суворо через політичні наслідки – люди, які відреклися від мусульманської релігії, могли розкрити таємниці ісламської громади ворогам. Смертна кара, якій підлягали апостати, була прагматичним і політичим жестом, пишуть автори документа. Сьогодні ці причини втратили свою актуальність, вважають вони.

Крім цього, наголошується в тексті, в Корані неодноразово говориться, що відступники отримають відплату не в цьому житті, а після смерті. Наприклад, сура «Корова» говорить: Хто з вас відречеться від віри, від релігії і помре безбожником, то всі його справи будуть марні, відносно і матеріального, і вічного. Вони — мешканці Пекла навічно» (2:217).

Улеми також нагадують, що укладаючи в 628 році зі своїми противниками – курайшитами Худайбійський мирний договір, пророк Мухаммед слідував традиції, відповідно до якої люди, які відреклися від ісламу, отримували можливість повернутися до курайшитам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter