Найбільша мечеть у Центральній Азії / vzglyad.az

Душанбе наближається до завершення будівництво найбільшої в Центральній Азії Центральної соборної мечеті.

Одночасно на території мечеті зможуть здійснювати богослужіння близько 120 тисяч осіб, повідомляє Vzglyad.az з посиланням на news.tj.

Реалізація проекту будівництва Центральної мечеті здійснюється при безпосередній підтримці президента Таджикистану, який заклав камінь у її фундамент у жовтні 2009 року в дні святкування 1310-річчя засновника ханафітського мазхабу Імомі Айзама.

Відео дня

Проект будівництва об'єкта, призначеного для виконання релігійних ритуалів, підготовлений досвідченими фахівцями з Таджикистану та Катару. З урахуванням давніх і сучасних елементів таджицького та світового архітектурного мистецтва об'єкт складається з чотирьох мінаретів, кожен заввишки 75 метрів, 47-метрового головного купола й ще 20 великих і малих куполів.

Центральна соборна мечеть розташована на північній околиці Душанбе на 12 гектарах і складається з місць проведення богослужіння, бібліотеки, музею, актового залу та залу для прийняття гостей з метою проведення зустрічей і переговорів. Площа, зайнята під приміщення, становить 3 га.

Наразі на цьому будівельному об'єкті працюють понад 300 досвідчених майстрів з усіх куточків республіки, а також іноземні фахівці. Вже виконано понад 70 відсотків роботи.

Здача найбільшої в Центральній Азії мечеті планується в серпні 2019 року.