28 грудня Православна Церква молиться преподобному Трифону Печенгському і Кольському

Преподобний Трифон Печенгський і Кольський народився в Новгородському краї в родині священика.

Батьки виховували Митрофана, таким було ім'я хлопчика до чернецтва, у страсі Божому.

Юнак хотів зайнятися просвітницькою діяльністю серед язичників-лопарів, про яких багато чув від рибопромисловців.

Покинувши батьківський дім, святий пішов на Кольський півострів і зупинився на березі річки Печенги, де мешкали лопарі. Там він почав вести з ними торгівлю.

Спочатку святий ознайомився з язичницькими віруваннями аборигенів і вивчив їхню мову, потім став проповідувати їм віру Христову. Лопарі зустрічали слова святого з настороженням і недовірою. Святому проповідникові довелося подолати багато труднощів, перенести гоніння і навіть побої.

Поступово, мудрим словом і лагідністю йому вдалося багатьох звернути до Христа.

Згодом преподобний Трифон разом з блаженним Феодоритом і ієромонахом Іллею влаштував для новонавернених храм, а також заснували Троїцький Печенгський монастир. Іван Грозний допоміг йому й щедро обдарував монастир преподобного.

Просвітитель лопарів помер у глибокій старості в 1583 році, проживши на Печензі майже шістдесят років. Місцеве святкування було встановлено незабаром після кончини святого.

Святий Трифон не раз приходив на допомогу мореплавцям, які тонули, але з вірою закликали його ім'я.

Тропар

Пути, вводящаго в жизнь, наставник и учитель был еси: первее бо, преподобне отче наш Трифоне, пришел еси в часть Норвегския земли и в последних концех северныя страны языки просветил еси, породив водою и Духом Святым, и священная твоя чада в безплодней пустыни, яко древа масличная, насадил еси, велию обитель Святыя и Живоначальныя, Единосущныя и Нераздельныя Троицы создал еси и монахов множество собрав. Тем, яко апостолом и пустынножителем равночестна чтуще тя, прилежно припадающе, вопием: моли всех Бога за Русскую землю, за область твою и за вся люди, почитающия память твою.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.