18 вересня - пам'ять святої мучениці Раїси

11:37, 18 вересня 2014
Свята
288 0
1

Свята мучениця Раїса (Іраїда) була родом з Олександрії.

Одного разу, підійшовши до джерела, щоб набрати води, вона побачила корабель біля берега, на якому знаходилося безліч чоловіків, жінок, священнослужителів і ченців, укладених в кайдани за сповідання Христової віри, загальним числом близько 150 осіб.

 Раїса добровільно приєдналася до мучеників, а коли судно досягло міста Антінополь, вона першою зазнала жорстоких катувань і була обезголовлена​​.

Слідом за нею прийняли смертну кару за віросповідання та інші в'язні. Це відбулосс близько 308 року під час правління імператора Максенція.

Тропар

Агница Твоя Иисусе Раиса зовет велиим гласом: Тебе Женише мой, люблю, и тебе ищущи страдальчествую, и сраспинаюся, и спогребаюся крещению Твоему, и стражду Тебе ради яко да царствую в Тебе, и умираю за Тя, да и живу с Тобою, но яко жертву непорочную приими мя, с любовию пожершуюся Тебе. Тоя молитвами, яко милостив, спаси души наша.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter