1

Ікона Божої Матері «Пісідійська» вважається одним із стародавніх чудотворних образів Богородиці. Ікона отримала свою назву від міста Созополь Пісідійський, який розташований в центральній частині півострова Мала Азія. Походження ікони невідомо.

На чудеса зцілення від ікони і її мироточення вказує Єлевсип. Він свідчить, що бачив на власні очі, як по полум'яній молитві святого Феодора Сікеота з ікони зійшов струмінь єлею і омочив очі людини, яка молилася.

В однієї подружньої пари з Амасії діти народжувалися мертвими. Це сильно засмучувало сімейну пару і одного разу вони звернулися до патріарха Євтихія з проханням помолитися про дарування їм живих дітей. Патріарх погодився допомогти. Він старанно помолився і помазав подружжя маслом від Пісідійської ікони.

Відео дня

Потім, після роздумів, він вимовив: «Назвіть дитя, яке народиться, Петром, і воно буде жити». Ці слова виявилися пророчими. Народився саме хлопчик і його назвали Петром, потім народився другий хлопчик, названий Іоанном і вони обидва росли здоровими і міцними.

Цей випадок став широко відомий в окрузі і сприяв зростанню шанування ікони.

У Росії був відомий список Пісідійської ікони. Це був образ, який пребував в келії черниці Марфи, матері царя Михайла Федоровича. Після її смерті він був поміщений в Новоспаський монастир.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.