1

Святитель Каллінік спочатку був пресвітером в храмі Пресвятої Богородиці у Влахерні, а в 693 році, після смерті патріарха Павла (686-693 рр.), був зведений на Константинопольську кафедру.

У той час царював жорстокий Юстиніан II. Він, почав спорудження палацу поблизу самої церкви Пресвятої Богородиці, повелів патріарху Каллініку дати благословення на розбирання храму.

Патріарх відповів, що має молитви лише на творення храмів, а не на руйнування. Храм все-таки був зруйнований. Незабаром Юстиніана спіткало покарання Боже.

Він був скинутий із престолу і засланий в ув'язнення в Херсон, але через десять років втік і, зібравши військо, обманом увійшов в Константинополь. Він повелів схопити святого патріарха Калліннка, виколоти йому очі, відрізати язик і ніс і замурувати живого в кам'яній стіні в Римі.

Через сорок днів загородження відпало, святитель Каліник був знайдений живим, хоча від знемоги він ледь дихав, і через чотири дні помер в 705 році. Він був похований в Апостольськоій церкві в Римі.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.