3 вересня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Авраамія Печерського, працелюбного

07:30, 03 вересня 2014
Свята
45 0
1

Преподобний Авраамій Печерський, Трудолюбивий, подвижник Києво-Печерської обителі XІІІ століття. Мощі його спочивають в Ближніх (Антонієвих) печерах. На старовинній іконі Печерських чудотворців Антонієвої печери прпеподобний Авраамій названий «ігуменом»; точно з тим же саном відомий він в рукописних святцях. У Кальнофойського прп. Авраамій, Трудолюбивий, спочиває в печерній трапезі. Про час кончини преподобного Авраамія достовірно невідомо. Імовірно, це XII-XIII століття.

Архієпископ Філарет (Гумілевський) припускав, що Авраамій «останній час свого життя трудився в печері і тут після молитви працював над приготуванням всього потрібного для печерної братії, чим і його назвали трудолюбивим або працелюбним».

Місцева канонізація преподобного Авраамія відбулася при встановленні митрополитом Київським святителем Петром (Могилою) святкування Собору преподобних отців Ближніх і Дальніх печер - в 1643 році.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter