1

29 серпня Православна Церква вшановує Феодорівську ікону Божої Матері. Перед нею моляться про щастя в шлюбі, у разі тривалої бездітності, про вдале виношування дитини і при важких пологах.

За переказами, Феодорівська ікона Божої Матері написана святим євангелістом Лукою. Ким і коли вона принесена на Русь - невідомо, але вже в XII столітті ікона знаходилася в каплиці недалеко від міста Городця і вважалася чудотворною. В 1164 псковським князем Георгієм Всеволодовичем на місці каплиці був влаштований монастир, названий Городецьким. В часи навали Батия обитель згоріла. Всі думали, що у вогні загинула і ікона.

У 1239 році, 16 серпня, в день свята Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа костромський князь Василь Юрійович під час полювання побачив на сосні ікону. Коли він спробував взяти її в руки, ікона піднялася в повітря. Вражений цим дивом, князь запросив духовенство і народ. Після загальної молитви ікону зняли з дерева і віднесли в головний собор Костроми.

Відео дня

А напередодні жителі міста бачили, як по місту з іконою в руках пройшов якийсь воїн в багатій одежі, дуже схожий зі святим великомучеником Феодором Стратилатом, в честь якого в Костромі був побудований собор. Тому явлену ікону Божої Матері і назвали «Феодорівською».

Серед людей, що прийшли поклонитися знайденій іконі Богородиці «Феодорівська», були і люди з спустошеного татарами Городця, які негайно визнали, що знайдена ікона і є та, яка кілька років стояла в Городоцькій каплиці.

Двічі Костромський собор пережив пожежу, і обидва рази ікона лишалася неушкодженою. Після цих пожеж князь Василь вирішив побудувати для ікони Богоматері «Феодорівська» особливий храм - Успенський собор з боковим вівтарем в ім'я великомученика Феодора Стратилата. Вівтарем він був звернений не на схід, а на північ - до місця знаходження ікони. Феодорівська ікона перебувала в цьому соборі, який став в 1835 році кафедральним, до 1929 року. Після всіляких переміщень з храму в храм, пов'язаних з «історичними змінами» в країні, 18 серпня 1991 ікона була перенесена в кафедральний Богоявленський собор Костромської єпархії, де і перебуває до теперішнього часу.

Тропарь

Днесь светло красуется преименитый град Кострома и вся Русская страна, созывающи к веселию вся боголюбйвыя народы христианския, на преславное торжество Божия Матере, пришествия ради чудотвбрнаго Ея и многоцелебнаго образа, днесь бо явйся нам пресветлое великое солнце, приидите, вей Богоизбраннии людие, новый Израиль, ко источнику цельбоносному, источает бо нам неоскудныя милости Пресвятая Богородица и избавляет вся грады и страны христианския невредимы от всех навет вражиих. Но, о Всемилостивая Госпоже, Дево Богородице, Владычице, спаси страну нашу, и архиереи, и вся люди Твоего достояния от всех бед по велицей Твоей милости, да зовем Ти: радуйся, Дево, Христианом похвале.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.