Історія появи Бесідної ікони Божої Матері пов'язана з появою на Русі Тихвинського образу Богородиці в 1383 році. На ній зображуються Божа Матір і святитель Микола Мирликійський, які бесідують з паламарем Георгієм.
Георгій, був посланий сповістити навколишнім жителям про майбутній освячення храму в день свята Успіння Пресвятої Богородиці. Коли він виконав своє доручення і повертався назад, то побачив Божу Матір, яка сиділа на сосновому колоді з ігуменськоюпалицею в руці, апоруч з Нею святителя Миколая. Владичиця веліла йому передати будівельникам храму, щоб на церкві поставили дерев'яний хрест замість залізного. А святитель Миколай обіцяв дати знамення, щоб підтвердити його слова. Він передав ці слова будівельникам храму, та його не послухали. Коли вони почали встановлювати залізний хрест, раптово налетів порив вітру, схопив одного з будівельників і без шкоди для нього опустив з покрівлі храму на землю. Після такого знамення був встановлений дерев'яний хрест.
На місці ж чудесного явлення Богородиці і святителя Миколая була побудована каплиця, в ім'я Миколи Чудотворця. З соснової колоди, на якій сиділа Владичиця зробили хрест і встановили його в каплиці, а написана ікона, яка зображує цю подію, була названа Бесідною.
Тропарь
К Богородице прилежно ныне притецем, грешнии и смиреннии, и припадем, в покаянии зовуще из глубины души: Владычице, помози, на ны милосердовавши, потщися, погибaем от множества прегрешений, не отврати Твоя рабы тщи, Тя бо и едину надежду имамы.
"УНІАН-Релігії"
Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.