1

25 липня церква шанує пам'ять преподобного Симона Воломского (1585 -1641). Вшановується преподобний Симон в сонмі Вологодських святих, як засновник і ігумен Симоно-Воломської Хрестовоздвиженської обителі в Вологородській області.

Святий Симон був родом з Волоколамська. Під час Смути його сім'я зовсім зубожіла і життя занесло святого у Великий Устюг.

Через деякий час він оселився в Чорногорському Макаріево-Пинежському монастирі, де 1609 року прийняв чернечий постриг з ім'ям Симон.

Відео дня

Побачивши старання і подвиги преподобного, ігумен монастиря благословив Симона на подвиг пустинножительства, для того щоб обрати відповідне місце для такого подвигу святий багато подорожував.

Він побував у Новгороді, Ладозі, Карелі, Москві, Вологді і Великому Устюзі. Святому сподобалося місце в лісах на річці Кічмензі, за 65 кілометрів від Устюга, і він поставив там собі келію, з якої пізніше виріс Симоно-Воломской Хрестовоздвиженської монастир.

Через п'ять років після заснування пустелі, слух про життя преподобного почав розходитися по околицях. До святого почала збиратися братія. Поява монастиря не сподобалося місцевим жителям, які претендували на території які належали обителі. Хоча преподобний Симон отримав царську грамоту на передачу прилеглих територій під монастир, конфлікт не був вичерпаний, і селяни спалили монастирську церкву.

Але й на цьому не зупинилися противники святого Симона. Вони зробили спробу відібрати у святого царську грамоту. Дочекавшись поки преподобний відлучиться з обителі, селяни зловили ченця і почали мучити, а потім відтяли голову.

Тропарь святому

От юности твоея вперив ум твой к Богу, блаженне Симоне, мира же отвергся, вселился еси в пустыню непроходимую, и тамо, от Господа укрепляемь, в молитвах и пощениих доблественне по­жил еси, и жизнь твою страдальчески убиением от сынов противления скончал еси. Сего ради со преподобными и мученики венчался еси, с ними же и ныне предстоиши Престолу Пресвятыя Трои­цы. Сию моли, молим тя, оставление подати согрешений наших и даровати нам велию милость.

"УНІАН-Релігії"

Проект "Православні свята" реалізується за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії.

При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.