Аделаджі світить 12 років з конфіскацією

12:45, 20 жовтня 2010
Свята
99 0

Досудове слідство завершено

Досудове слідство у справі фінансових афер компанії «Кінгз Кепітал» закінчене, і міліція запрошує обдурених вкладників ознайомитися з матеріалами.

Як пише «Газета по-киевски» у №198 від 20 жовтня, через те, що постраждалих декілька тисяч, а сама справа налічує 100 томів, ця процедура може затягнутися на місяці.

Газета нагадує, що днями виповнюється два роки скандалу з компанією «Кінгз Кепітал», яка припинила свою діяльність наприкінці жовтня 2008 року. У Києві і регіонах існувала розгалужена система філій «КК», які відкривалися винятково при церкві пастора Сандея АДЕЛАДЖІ «Посольство Боже». На відеозаписах, що потрапили в розпорядження слідства, видно, як сам духовний лідер С.АДЕЛАДЖА наполегливо рекомендує пастві закладати свої квартири й нести гроші в «Кінгз Кепітал».

При цьому видання відзначає, що докази провини пастора наявні, але змінювалися уряди і слідчі, а він продовжував свої помпезні богослужіння з обов`язковим збором десятини і відкрито висміював обвинувачів. Тільки під другу річницю афери МВС закінчило розслідування справи.

Учора постраждалим почали приходити листи з Головного слідчого управління МВС, підписані слідчим НАЗАРЕНКОМ. Там було сказано, що досудове слідство завершено, запрошуємо ознайомитися з матеріалами справи, повідомив газеті адвокат потерпілих Іван БОДНАРУК.

Згідно з листом, С.АДЕЛАДЖА звинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України: «Шахрайство в особливо великих розмірах», «Створення злочинної організації» і «Підробка документів».

Адвокат припускає, що суд тут застосує принцип поглинання тяжчою статтею – «Шахрайство», тому покарання може бути не більше 12 років з конфіскацією.

Крім того, обвинуваченими у справі «Кінгз Кепітал» проходять засновник компанії Олександр БАНДУРЧЕНКО, його компаньйон САФОНОВ і фінансисти С.АДЕЛАДЖІ – ГОЛОВАНОВ, КОЛЕСНИКОВ і ЄРЕСЬКО.

Газета відзначає, що найсерйозніші звинувачення висунуто не С.АДЕЛАДЖІ, а топ-менеджерові «КК» О.БАНДУРЧЕНКУ. Йому ставлять як провину, окрім статей, пред`явлених пасторові, ще й тяжку частину 3 статті 358 КК – «Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом у складі групи», якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна.

Слідчі чомусь не зробили О.БАНДУРЧЕНКУ поблажку, хоча він активно надавав свідчення, відзначає видання.

Адвокат І.БОДНАРУК упевнений, що «Кінгз Кепітал» – це лише вершина грандіозних афер, які, за його словами, проверталися в «Посольстві Божому».

«Є й інші, але С.АДЕЛАДЖА чомусь звинувачується лише по «КК» і ПП «Грант». За іншими справами – такими як «Леоне банк», що лопнув, афери Жанни КИСІЛЬ – пастор проходить свідком, хоча, на думку адвоката постраждалих, міг би також бути обвинуваченим», пише газета.

Як повідомляв УНІАН, сума коштів, одержаних «Кінгз Кепітал» від громадян, перевищує 100 млн. доларів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter