Сьогодні, 27 липня, розпочинається візит в Україну Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі КИРИЛА. Візит триватиме з 27 липня по 5 серпня.

Як повідомляв УНІАН, найважливішими пунктами перебування Патріарха в Україні стануть Київ і Донецьк, а також Крим і Почаїв. Передбачено, що Патріарх здійснить урочисті богослужіння в усіх трьох лаврах України - Києво-Печерській, Святогірській і Почаївській, а також в Херсонесі, на місці хрещення святого князя Володимира.

Зокрема, розпочнеться візит 27 липня о 10.00 молебнем на Володимирській гірці. Того ж дня планується зустріч глави Української держави Віктора ЮЩЕНКА з Патріархом КИРИЛОМ та членами Священного синоду РПЦ.

У ході зустрічі планується обговорити питання державно-церковних відносин, внутрішні проблеми єдності українського православ`я в контексті міжправославного діалогу, започаткованого торік під час святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі.

Зустріч має відбутися напередодні свята рівноапостольного князя Володимира та Дня Хрещення Руси-України.

Після зустрічі В.ЮЩЕНКА з Патріархом КИРИЛОМ та членами Священного синоду РПЦ відбудеться покладання вінків главою держави і Предстоятелем Російської православної церкви до Могили Невідомого солдата та горщиків зі свічками - до Меморіалу пам`яті жертв Голодомору 1932 -1933 років в Україні. О 17.00 Патріарх здійснить Всенощну в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

У Святогірську Патріарх буде 30 липня, в день пам’яті Святогірської ікони Божої матері – місцевої святині, в Почаєві – в день Почаївської Божої матері, 5 серпня, якраз в день 450-річчя принесення в Україну цієї святині. В Херсонесі Патріарх проведе богослужіння 2 серпня в день пророка Божого Іллі.

З 1 липня в Києво-Печерській Лаврі працює прес-центр візиту Патріарха. Крім того, спеціально для висвітлення візиту створено окремий сайт в Інтернеті patriarh.in.ua.

Плануються постійні інформаційні включення на телеканалах, прямі трансляції богослужінь з Києво-Печерської Лаври, Святогірської, Почаївської Лаври і з Херсонесу.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram