День пам`яті святителя Іоанна Шанхайського урочисто відзначили на батьківщині святого в Донецькій єпархії. Про це повідомляє "Патріархія.Ру" з посиланням на сайт «Донбасс православный».

За 10 кілометрів від Успенської Святогірської лаври у мальовничому місці розташоване село Адамівка – колишній маєток знаменитого дворянського роду Максимовичів. Саме тут народився і зростав майбутній святитель Іоанн, у святому хрещенні – Михайло.

З дитинства він вирізнявся глибокою набожністю, ночами довго молився, збирав ікони і церковні книги. Незабутнє враження на майбутнього святителя і чудотворця, справив розташований неподалік від маєтку Максимовичів Святогірський монастир з багатьма печерами, схимниками, скитами, численною братією.

Визначенням Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, що проходив у Москві 24–27 червня 2008 року, святителя Шанхайського і Сан-Франциського Іоанна (Максимовича) було прославлено у лику святих. Пам`ять його вшановується 2 липня (19 червня за ст.ст.).

Ще в 2007 р. в селі Адамівка святогірські ченці на місці його рідної домівки почали зводити церкву і скит на честь святителя Іоанна.

2 липня в храмі відбулися торжества, відправили водосвятний молебень та прочитали акафіст святителю Іоанну з нагоди престольного свята. Богослужіння очолив намісник Успенської Святогірської лаври єпископ Святогірський Арсеній. Після молебню священнослужителі разом із вірянами пройшли хресною ходою навколо храму.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram