13 лютого – пам'ять святих безсрібників Кіра та Іоанна (відео)

00:57, 13 лютого 2018
Свята
2961 0
7

Святий безсрібник Кір був знаменитим лікарем у місті Олександрії, де народився й виріс. Він був християнином і лікував всіх хворих безкоштовно, не тільки подаючи допомогу в тілесних хворобах, але зцілюючи також і душевні недуги.

Святий лікар проповідував Євангельське вчення, тим самим звертав багатьох язичників до Христа. Під час гоніння імператора Діоклетіана святий Кир пішов в Аравійську пустелю, де прийняв чернецтво, де продовжував лікувати людей своєю молитвою, отримавши від Бога дар зцілювати всі хвороби.

У місті Едессі в той час жив Іоанн воїн, благочестивий християнин. Коли почалося гоніння, він прийшов до Єрусалиму і став розшукувати святого Кіра. Він пішов для цього в Олександрію, а потім в Аравію.

Коли Іоанн знайшов святого Кіра, то він усією душею прив'язався до нього. Коли в Єгипті була схоплена християнка Афанасія з трьома юними дочками, святі Кір та Іоанн поспішили прийти до них на допомогу.

Вони відвідали дівчаток у темниці, і зміцнили в мужності перед майбутнім подвигом. Сповідниці стійко перенесли всі муки і були обезголовлені. Слідом за ними на тому самому місці стратили святих безсрібників Кира та Іоанна в 311 році.

Християни поховали тіла мучеників у церкві святого апостола і євангеліста Марка. На сьогоднішній день їх мощі знаходяться в Мюнхені, Німеччина.

Тропар

Чудеса святых Твоих мученик стену необориму нам даровавый, Христе Боже, тех молитвами советы языков разори, Церковь Святую укрепи, яко Един Благ и Человеколюбец.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter