10 лютого – день пам'яті преподобного Єфрема Сиріна (відео)

15:55, 10 лютого 2018
Свята
3078 0
7

Про життя святого Єфрема відомо вкрай мало. Судячи з його творів, він одержав гарну освіту, яка включала знайомство з античним язичницьким спадком.

Його спадщина надзвичайно широка і включає в себе тлумачення на Святе Писання, проповіді та повчання, численні гімни і молитви, які ввійшли частково в сучасне богослужіння. Ще за життя преподобного вони були переведені на грецьку мову.

Єфрем Сирін велику увагу приділяв моральному вченню. Саме в проповідях він розкриває свій талант оратора, не використовуючи зайві риторичні форми, але незмінно переводячи розмову в практичне русло.

Частина його проповідей написані у формі діалогу вчителя й учня, частина - як послідовне пояснення того чи іншого фрагмента Священного Писання.

Тропар

Слез твоих теченьми пустыни безплодное возделал еси, и иже из глубины воздыханьми во сто трудов уплодоносил еси, и был еси светильник вселенней, сияя чудесы, Ефреме, отче наш, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter