6 лютого – пам'ять мученика Іоанна Казанського

02:00, 06 лютого 2018
Свята
1980 0
7

За князювання великого князя Василя Івановича татари напали на Нижній Новгород. Багато жителів були взяті в полон і відведені в Казань. У числі їх був і богобоязливий Іоанн.

При розділі бранців він дістався ханському родичеві Алею-Шнуру. Вдень Іоанн чесно служив своєму панові, а ночами молився, терпляче переносячи образи і глузування.

Господар вирішив зробити свого невільника шанувальником Магомета, але Іван твердо оголосив, що сповідує Господом Богом Ісуса Христа.

Взимку татари привели його на російське кладовище, смертельно поранили мечами і зв'язаного кинули на сніг.

Прокинувшись вночі, святий Іоанн дістався до двору, де живуть у Казані росіяни. Він просив покликати священика, причастився Святих Таїн, всю ніч молився, а на ранок помер.

Мученик Іоанн Казанський постраждав за Христа в місті Казані 24 січня 1529 року.

Тропар

Страстотерпче святый Иоанне, блаженна земля, напившаяся крове твоея, Христа бо со дерзновением проповедав, многия муки от неверных агарян приял еси, страданьми своими противных дерзости низложив, Троицы поборник явился еси, Юже и моли даровати нам велию милость.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter