24 січня – пам'ять преподобного Феодосія Антіохійського

09:59, 24 січня 2018
Свята
7578 0
7

Преподобний Феодосій Антіохійський з юних років залишив багатий дім своїх знатних батьків і оселився в малій келії на березі Іської затоки, в околицях міста Росс.

Святий спав на голій землі, носив грубий вовняний одяг і важкі залізні вериги. Його волосся відросло так, що покривало ноги. Преподобний багато працював, обробляючи город і займаючись плетінням мотузок.

На своїй батьківщині преподобний Феодосій заснував монастир, де прищеплював ченцям любов до тілесної праці і духовних подвигів. Преподобний Феодосій з особливою увагою і турботою ставився до мандрівників.

Високе життя святого було відоме далеко за межами монастиря. Мореплавці в години небезпеки закликали на допомогу Бога "Феодосієвого". Траплялося, що від одного імені преподобного Феодосія затихали морські хвилі. Його боялися й шанували розбійники і просили його молитов.

На кінець життєвого шляху, святий оселився біля селища Маратон, де заснував Маратонську обитель. У ній великий подвижник і закінчив мирно дні свого Боголюбивого життя.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter