13 січня - день пам'яті преподобної Меланії Римлянині

01:20, 13 січня 2018
Свята
5661 0
7

Преподобна Меланія Римлянка народилася у християнській родині, її багаті і знатні батьки бачили у дочці спадкоємицю і продовжувательку роду.

У чотирнадцять років Меланію проти її волі було віддано заміж за знатного юнака Апиніана. На благання дружини жити з нею як брат з сестрою Апиніан відповідав: "Коли народимо двох дітей у спадкоємці своєму майну, тоді разом відмовимося від світу".

Але обох народжених дітей взяв до себе Господь. Тоді Меланія з Апиніаном залишили Рим, і для них почалося нове життя, цілком присвячене служінню Богу.

Апиніану було тоді двадцять чотири роки, а Меланії - двадцять. Вони почали відвідувати хворих, приймати мандрівників, щедро допомагати бідним. Обходили в'язниці, місця зіслань, рудники і звільняли нещасних, що містяться там за борги. На їх кошти було побудовано багато храмів і лікарень.

Одного разу їх корабель прибило до острова, на якому стояло місто, обложене варварами. Вони вимагали від жителів викуп, погрожуючи місту знищенням. Святі внесли потрібні гроші і тим врятували місто і його жителів.

Після багатьох років мандрівок в ім'я Боже свята Меланія закрилася в самотній келії на Оливній горі; поступово біля келії виник монастир, де зібралося до дев'яноста дів.

У 439 році свята Меланія віддала свою душу Господу. Преподобній Меланії Римлянині, яка сама ледь не померла під час пологів, моляться при важких пологах.

Тропар

Девства чистоты возлюбльши и обручника к благим увещавши, премножество богатства расточи в пребывание иночествующим, Богоблаженная, и обители воздвиже. Темже в Небесная обители вселися, поминай нас, Желание всечестная.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter