Тернопільська обласна рада закликає Президента України Віктора ЮЩЕНКА надати статус репресованої Українській Греко-Католицькій Церкві.

Як передає кореспондент УНІАН, таке звернення прийняли сьогодні депутати обласної ради.

У зверненні вони нагадують, що у 1946 році “сталінський тоталітарний режим організував так званий “об’єднавчий” псевдособор з метою насильницького приєднання УГКЦ до Української Православної Церкви. За цим актом розпочалися репресії і переслідування проти Української Греко-Католицької Церкви: було заарештовано 10 єпископів, 1400 священнослужителів, понад 800 монахів і монахинь, а також сотні тисяч вірних УГКЦ, багато з яких понесли мученицьку смерть в радянських тюрмах і таборах, а церковне майно було конфісковано державою”.

Депутати просять В. ЮЩЕНКА ініціювати на загальнодержавному рівні процес встановлення історичної справедливості щодо УГКЦ, визнання за нею статусу репресованої Церкви, а також її повної реабілітації, у тому числі шляхом встановлення пільг у порядку та межах, визначених законодавством України.

“Цього року відзначатиметься 20-та річниця з дня відновлення відкритого служіння Української Греко-Католицької Церкви українському народові після довголітнього періоду її переслідування радянським режимом. Тому це звернення є і виявом вшанування пам’яті сотень тисяч невинних жертв католиків східного обряду України, які трагічно загинули внаслідок злочинної діяльності на українських землях правлячого і тоталітарного режиму”, йдеться у зверненні.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram