5 січня – день пам'яті святителя Феоктиста, архієпископа Новгородського

00:06, 05 січня 2018
Свята
4905 0
7

Святитель Феоктист, архієпископ Новгородський, до отримання кафедри був ігуменом Благовіщенського монастиря недалеко від Новгорода.

Після смерті архієпископа Климента в 1300 році новгородці обрали його владикою, а митрополит Максим з руськими єпископами Симеоном Ростовським і Андрієм Тверським висвятив святителя Феоктиста в єпископа Новгородського.

Головною турботою владики Феоктиста було відновлення та будівництво храмів. Він сам освятив собори в ім'я святих Бориса і Гліба і в ім'я святих отець Першого Вселенського Собору. При ньому була упорядкована обитель на Валаамі.

У 1307 році за слабкістю здоров'я святитель пішов у Благовіщенський монастир, де жив до самої смерті, проживаючи в безмовності. Прославлення святого Феоктиста, внаслідок чудесних зцілень від його мощей, відбулося в 1664 році.

У 1786 році мощі архієпископа були перенесені у Юр'єв, де архімандрит Фотій влаштував у місцевому соборі приділ на честь святителя Феоктиста.

Тропар

Божия Слова Премудрости изрядный служитель, Ангельскаго жительства истинный подражатель, Божественныя чистоты рачитель, архиереом сопрестольниче, преподобным сожительниче, пастырская красота, Великому Новуграду похвала, святителю пречестный Феоктисте, отче наш, Ему же, Слову Божию, в житий сем послужил еси, моли спастйся душам нашим.

Тропар

Божого Слова Премудрості неабиякий служитель, Ангельскаго проживання істинний наслідувач, Божественния чистоти рачитель, архиереом сопрестольниче, преподобним сожительниче, пастирська краса, Великому Новуграду похвала, святителю пречестный Феоктисте, отче наш, Йому ж, Слову Божому, житій сем став єси, молі спастйся душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської духовної академії і семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter