31 грудня - день пам'яті святителя Модеста Єрусалимського

00:03, 31 грудня 2017
Свята
3555 0
7

Святитель Модест, архієпископ Єрусалимський, народився у Малій Азії в християнській родині. Святий пішов у монастир ще будучи юнаком. З часом, він був настоятелем древньої обителі святого Феодосія Великого в Палестині.

На початку сьомого століття на Сирію і Палестину напали перські війська царя Хозроя, перебили дев'яносто тисяч християн і зруйнували багато християнських храмів.

Предстоятель Єрусалимської Церкви був узятий у полон, тому тимчасово виконуючим його обов'язки був призначений святий Модест.

Святитель з допомогою Олександрійського Патріарха відновив зруйновані християнські святині, у тому числі храм Гробу Господнього. Він з честю поховав останки убитих ченців з обителі святого Сави Освяченого.

Через чотирнадцять років з перської неволі повернувся Патріарх Захарія, якого весь цей час заступав Модест. Після смерті Захарії святий Модест був поставлений Патріархом Єрусалимським.

Святитель Модест помер у віці дев'яноста семи років у середині сьомого століття.

Тропар

Преподобно пожив, Богомудрие Модесте, и святительскою одеждою украшен, пастырю Иерусалима блаженнейший, в веселии ныне Христу предстоиши и концы озаряеши чудесы, помощник убо буди тя призывающим, моляся, отче, о всех нас.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter