27 грудня - пам'яті святих мучеників Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотіха

00:42, 27 грудня 2017
Свята
738 0
1

Святі мученики Филимон, Аполлоній, Аріан і Феотих постраждали за віру Христову в Єгипті, у часи правління римського імператора Діоклетіана.

Святий Аріан був язичником і брав участь у переслідуванні християн, у тому числі і мучеників Аполлонія та Филимона.

Святий Аполлоній боявся страждань, і тому попросив музиканта-язичника Филимона переодягнутися в його одяг і принести жертви ідолам замість нього. Абсолютно несподівано Филимон сповідав себе християнином.

Аполлоній, коли побачив це, розкаявся і також відкрито визнавав себе віруючим в Істинного Бога.

Обидва хлопці були страчені. Аріан, який брав участь у тортурах мучеників, взяв землю з могили і Филимона і отримав зцілення колись пораненого ока.

Він розкаявся і охрестився разом зі своїми близькими і охоронцями. Вони добровільно пішли на муки і були страчені. Головним серед охоронців був воїн на ім'я Феотих, пам'ять якого святкується також у цей день.

Мученики Филимон і Аполлоній померли 16 березня 286 року, а мученики Аріан і Феотих - 4 березня 287 року.

Тропар

Мученицы Твои, Господи, во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего, имуще бо крепость Твою, мучителей низложиша, сокрушиша и демонов немощныя дерзости. Тех молитвами спаси души наша.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter