26 грудня православні моляться преподобному Аркадію В'яземському і Новоторжському

02:22, 26 грудня 2017
Свята
1692 0
1

Преподобний Аркадій В'яземський і Новоторжський народився на початку XI століття в старовинному місті В'язьмі.

Батьки виховали сина в повазі до старших, любові і доброті до ближнього. Молодий чоловік хотів потрудитися заради Бога, тому обрав для себе подвиг юродства, або ж добровільного божевілля. Святий Аркадій жив де прийдеться, харчувався тільки тим, що давали йому люди.

Вночі преподобний тікав у ліс, де посеред галявини лежав великий плаский камінь, і молився на ньому до світанку. Юнак давав мудрі поради, передбачення його завжди збувалися.

Через деякий час, слава про святого рознеслася по всій околиці, тому Аркадій був змушений покинути рідне місто і піти у верхів'я річки Тверці. Тут, преподобний оселився в невеликому будинку для подорожніх, який був побудований стараннями його духовного наставника, преподобного Єфрема, у місті Торжок.

Працями преподобних Аркадія і Єфрема був збудований Борисоглібський храм, який незабаром розрісся в солідний монастир. Згодом блаженний Аркадій прийняв чернецтво і залишився в цьому монастирі, де жив у послусі свого духовного отця.

Точний час його смерті залишишився невідомим. Преподобний Аркадій був покладений у соборному храмі монастиря, у дерев'яній труні на правій стороні храму. Його святі мощі, що прославилися чудесними зціленнями, були відкриті в 1677 році.

Тропар

От духовнаго наставника, отца преподобнаго Ефрема, наставляемь, послушания добрый рачителю, отче Аркадие, от мирскаго мятежа удалился еси и, инок быв изрядный, добрым подвигом ревнуяй, от Христа Бога приял еси венец славы Небесныя; и ныне вкупе с преподобным отцем Ефремом у Престола Вьшшяго предстоя, о нас молися, избавитися нам от всех бед и скорбей и спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter