24 грудня – пам'ять преподобного Данила Стовпника

00:07, 24 грудня 2017
Свята
3042 0
7

Преподобний Данило Стовпник народився в Месопотамії. Його мати, яку звали Марфою, довгий час не могла завагітніти. Жінка пообіцяла, що якщо в неї коли-небудь народиться дитина, то вона присвятить її Богові.

Незабаром у Марфи народився хлопчик, але довгий час йому не давали ніякого імені. Батьки хотіли, щоб у дитини воно було особливим. В один із днів, вони привели хлопця до ігумена одного із сусідніх монастирів. Ігумен наказав дати богослужбову книгу, розгорнув її і знайшов слова пророка Даниїла. Так хлопчика і назвали - Данилом.

У дванадцять років він таємно пішов з дому в монастир. Батьки зраділи і прийшли його провідати. На їхні прохання ігумен постриг у чернецтво Данила, але самим батькам заборонив часто відвідувати сина. Одного разу разом з ігуменом монастиря Данило відвідав святого Симеона Стовпника, який передбачив юному ченцю, що він також буде нести подвиг стовпничества.

Преподобний Даниїл довго жив у затворі, поки у видінні йому не було показано місце нового подвигу. Незабаром він залишив обитель і пішов у Фригійську пустелю разом з двома учнями. Там ченці побудували стовп, на якому святий Даниїл жив протягом 33 років. У пустелю стали приходити хворі, щоб отримати зцілення по молитвах святого. Преподобний Даниїл преставився у віці вісімдесяти років.

Тропар

Терпения столп был еси, ревновавый праотцем, преподобне, Иову во страстех, Иосифу во искушениих, и Безплотных жительству сый в телеси, Данииле, отче наш, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter