11 грудня Православна Церква вшановує пам'ять святителя Феодора Ростовського

10:19, 11 грудня 2017
Свята
5670 0
2

Святитель Феодор був племінником і учнем преподобного Сергія Радонезького.

У дванадцятирічному віці хлопчика віддали на виховання Радонезькому ігумену. У цей же час він постригається в ченці з ім'ям Феодор. Під керівництвом преподобного Сергія святий Феодор швидко зростає в духовному житті, і там, у Троїцькій обителі, приймає священицький сан. Згодом преподобний Сергій благословив отця Феодора вибрати місце для нової обителі.

Святий Феодор облюбував на березі річки містечко Симонове, і преподобний Сергій сам приходив подивитися і благословити вибране місце. Тут преподобним Феодором була побудована церква на честь Різдва Богородиці, а в 1380 році в ній були поховані герої Куликовської битви - схимонахи Олександр і Андрій.

Новий монастир почав називатися Симоновим. Будучи ігуменом Симонового монастиря, преподобний Феодор, активно керував монастирським життям і виховав багатьох подвижників. Глибокий розум і чернечі подвиги святого здобули йому загальну любов, а святий князь Димитрій Іванович Донський обрав його своїм духівником і часто доручав йому важливі церковні та державні справи.

В 1381 році святий їздив у Київ для запрошення на Московську кафедру святителя Кипріана, а в 1383 році з важливим церковним дорученням був у Константинополі.

У 1388 році преподобний Феодор знову подорожує в Константинополь по справах Руської Церкви і повертається в сані архієпископа Ростовського. Протягом недовгого управління Ростовською єпархією він заснував у Ростові монастир на честь Різдва і керував ним до самої своєї смерті, що послідувала 28 листопада 1394 року.

Святитель був хорошим іконописцем і за своє життя написав багато ікон, у тому числі і образ преподобного Сергія Радонезького. Святі мощі святителя Феодора знаходяться в Успенському соборі Ростовського Кремля.

Тропар

От юности твоей добре воспитався трудами, воздержанием, постом и молитвами, чисту и непорочну сотворил еси душу твою, сего ради на престоле святительства сел еси, и яко звезда многосветлая, просвещая верных сердца зарими чудес твоих, отче наш, святителю Феодоре, и ныне моли Христа Бога да спасет души наша.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter