24 листопада - день пам'яті святого великомученика Міни

00:51, 24 листопада 2017
Свята
2493 0
1

Святий великомученик Міна, родом єгиптянин, був воїном і служив у місті Котуані під керуванням центуріона Фірміліапа під час царювання імператорів Діоклетіана і Максиміана.

Коли співправителі почали гоніння на християн, святий не захотів служити їм. Він залишив службу і пішов у гори, де жив у пості і молитві.

Одного разу під час язичницького свята святий прийшов у місто, в якому раніше служив. У розпал святкових ігрищ пролунав голос угодника Божого, який проповідував віру в Христа, Спасителя світу.

Перед судом правителя Пірра святий мужньо визнав свою віру і сказав, що прийшов сюди, щоб викрити всіх в омані. Святий Міна відмовився від пропозиції принести жертву язичницьким богам, прийняв муки, після яких був обезголовлений в 304 році.

Тіло святого мученика наказали спалити. Християни вночі зібрали в погаслому вогнищі вцілілі останки мученика і поклали в храмі його імені, який був побудований після припинення гонінь на місці страждань і смерті великомученика Міни.

Тропар

Яко Безплотным собеседника и страстотерпцем единовсельника, сошедшеся верою, Мино, восхваляем тя, мира мирови испроси и душам нашим велия милости.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter