25 жовтня - пам'ять преподобного Амфілохія Глушицького

00:34, 25 жовтня 2017
1998 0
1

Преподобний Амфілохій, ігумен Глушицький, вже ченцем у священицькому сані прийшов з Устюга до преподобного Діонісія Глушицького в 1417 році.

Святий Діонісій, дізнався про бажання Амфілохія бути подвижником і розповів про суворість і труднощі життя в його обителі, але це не збентежило його.

Двадцять років провів преподобний Амфілохій у подвигах посту, молитви і послуху під керівництвом преподобного Діонісія, намагаючись у всьому наслідувати йому і допомагаючи в працях з облаштування обителі.

Після смерті святого Діонісія преподобний Амфілохій 15 років був настоятелем Глушицької обителі. Преподобний мирно помер у 1452 році і був похований поруч зі своїм учителем.

Тропар

Яко светила незаходимая мысленнаго Солнца, просветисте вселенную, верным души и телеса лучами чудес ваших озаряюще, независтно подаваете от недуг исцеление, темже, сошедшеся верою, вас в песнех восхвалим, яко найти премудрыя наставники и к Богу ходатаи, и непрестанно вопием: радуйтеся, отцы Богомудрии Дионисие и Амфилохие.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter