20 жовтня Православна Церква вшановує пам'ять святих мучеників Сергія і Вакха

01:08, 20 жовтня 2017
Свята
1279 0
1

Сергій і Вакх, прославлені воїни, були улюбленцями імператора Максиміана і користувалися великою повагою при римському дворі. Але, незважаючи на загальну повагу до них, Максиміан, ненависник християн, дізнавшись, що вони також належать до віруючих в «сина теслі, якого євреї розіп'яли як лиходія», доклав спочатку всі старання, щоб вивести їх з християнства, але не зумівши подіяти на воїнів ні обіцянками, ні погрозами, відправив їх до Антіоха, правителя однієї із сирійських областей з приписом умовити Сергія і Вакха відректися від Христа або віддати їх на жорстокі тортури і смерть.

Антіох, хоча й був відомий лютою ненавистю до християн, але все ж не забув, що зобов'язаний своїм піднесенням колишнім царським улюбленцям - Сергію і Вакху, і, не бажаючи їх загибелі, почав завзято переконувати їх відступитися від християнської віри.

Антіох побачив неможливість похитнути віру сповідників і тому наказав відвести Сергія в темницю, а Вакха піддати катуванням. Не витримавши мук, той невдовзі помер.

Його останки, викинуті на поживу звірам і птахам, були потайки забрані християнами і поховані в печері. У цю ж ніч Вакх з'явився в сновидінні Сергію, який сумував за нього в темниці, і утішив його повідомленням, що він уже перейшов у світ вічної радості, і зміцнив свого друга на майбутній мученицький подвиг.

Недовго довелося чекати і Сергію: наступного ж дня його взули в залізні чоботи з довгими гострими цвяхами всередині і наказали супроводжувати Антіоха, який вирушав у справах служби в інші міста.

Цвяхи завдавали нестерпного болю, і, коли прийшли в Розад, змучений тортурами Сергій був ледь живий. Жорстокий Антіох цим не вдовольнився і піддав його новим катуванням, але бачачи, що християнин не збирається відмовлятися від віри, наказав відрубати йому голову. Нині мощі мучеників знаходяться у Венеції.

Тропар

Удобрение Христовых страстотерпец и очи Христовы Церкве, очи просветите душ наших, Сергие многострадальне и Вакше преславне: молитеся ко Господу, яко да убежим тьмы греховныя и Света явимся общницы невечерняго молитвами вашими, святии.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter