23 травня – день пам'яті святого апостола Симона Зилота

09:38, 23 травня 2017
Свята
3096 0
1

Святий апостол Симон Зилот походив з Кани Галілейської і був сином святого Обручника Йосифа, по плоті братом Господа, а також одним з дванадцяти апостолів.

Перше чудо, яке звершив Спаситель – перетворення води у вино – відбулося в домі Симона: під час весільного бенкету для гостей не вистачило вина. Тоді Господь за проханням Пресвятої Богоматері перетворив воду у вино.

Вражений чудом, Симон всім серцем і душею увірував у Господа Ісуса як обіцяного Месію і, залишивши все, пішов за Ним.

Симон отримав найменування "зилота", тобто ревнителя. У день П'ятидесятниці він отримав разом з іншими апостолами дар Святого Духа.

Святий апостол Симон проповідував вчення Христа в Юдеї, Єгипті, Лівії, Киринеї і Британії. В Абхазії він прийняв мученицьку смерть, був розіп'ятий на хресті. Святий апостол був похований у місті Никопсії поблизу Сухумі.

Згодом на місці подвигів святого апостола, недалеко від Іверської гори, був споруджений Новоафонский монастир Симона Кананіта. Донині збереглася печера, в якій жив святий апостол.

Тропар

Апостоле святый Симоне, моли милостиваго Бога, да прегрешений оставление подаст душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter