14 квітня - день пам'яті преподобного Геронтія, канонарха Печерського

09:23, 14 квітня 2017
Свята
1620
3

Преподобний Геронтій прийняв чернечий постриг у підлітковому віці і був канонархом Успенського собору монастиря в XIV столітті.

Святий помер приблизно в 11-12 років. Мощі преподобного Геронтія знаходяться в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври в одній раці з мощами Леонтія Канонарха.

Павло Алеппський, який відвідав монастир у 1653 році, писав: «Тут є тіла двох отроків: їхні голови жовті і досі виділяють миро». Шанування Геронтія почалося в кінці XVII століття, коли печерський архімандрит Варлаам (Ясинський), майбутній митрополит Київський, встановив святкування Собору преподобних отців Дальніх печер.

Загальноцерковне шанування почалося після дозволу Святішого Синоду в другій половині XVIII століття включати в загальноцерковні місяцеслови імена київських святих.

На іконі середини XIX століття, яка знаходиться над ракою святого, Геронтій зображений у стихарі, у руках розкрита богослужбова книга.

Тропар

Всечестный канонарше Геронтие, правилоначальный бывый в церкви и в правиле иночестем возсиявший светло, моли Христа Бога, да прегрешений оставление подаст душам нашим.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter