У часи гонінь на християн останки святих мучеників зазвичай були поховані віруючими в недоступних для гонителів місцях. Таким чином, у Константинополі, недалеко від воріт і вежі, які називалися Евгенієвими, виявилися похованими безліч мучеників.
Слід сказати, що імена страждальців були невідомі Церкві до того часу. Коли ж на цьому місці стали відбуватися чудесні зцілення, то мощі святих дістали і з великою честю перенесли в храм.
Благочестивому клірику Миколі Каліграфу було відкрито, що серед мощей, знайдених в Євгенії, знаходяться мощі святого апостола від числа сімдесяти Андроніка і його помічниці Іунії, про яких згадує святий апостол Павло в одному зі своїх послань.
У XII столітті на місці відкриття останків святих мучеників був побудований чудовий храм імператором Андроніком.
Тропар
Мученицы Твои, Господи, во страданиях своих венцы пришла нетленныя от Тебе, Бога нашего, имуще бо крепость Твою, мучителей низложиша, сокрушиша и демонов немощныя дерзости. Тех молитвами спаси души наша.
Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.