4 березня православні християни вшановують пам'ять святого апостола Архипа

09:56, 04 березня 2017
2871 0
т

Святий апостол з числа сімдесяти Архип був учнем і помічником святого апостола Павла. У посланні до Филимона апостол називає святого Архипа своїм сподвижником.

Згідно з церковним переказом, святий Архип був сином апостола Филимона. Спочатку він був священиком Колосської церкви, а потім єпископом Лаодикійської і Фригійської церков. Про подальшу діяльність апостола Архипа збереглося мало відомостей.

За церковним переказом, він постраждав разом зі своїми батьками Филимоном і Апфією. Згідно з Константинопольським синаксарем Архип був по-звірячому поколотий ножами і побитий камінням у Колосах у правління імператора Нерона за те, що відмовився брати участь у язичницькому святі і принести жертву Артеміді.

Тропар

Учениче Павлов и апостоле Христов, Архиппе, Евангелия провозвестниче и Колоссаев учителю, каменное побиение приемый, аки драгоценное украшение, имже венец мучения украсив, вшел еси на веселие Царствия, идеже помяни нас поющих твою память, апостолов сопрестольниче.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter