3 березня - день пам'яті святителя Лева, папи Римського

09:45, 03 березня 2017
2133 0
а

Святитель Лев I Великий, папа Римський жив у п'ятому столітті. Він отримав прекрасну і різнобічну освіту, яка відкривала перед ним блискучу світську кар'єру.

Проте, юнак обрав інший шлях і став архідияконом при святому папі Сиксті III, а після його смерті був обраний, у вересні 440 року, папою Римської Церкви.

Святитель Лев вмів поєднувати пастирську м'якість і доброту з непохитною твердістю в питаннях віросповідання. Він ужив весь свій вплив для того, щоб заспокоїти Церкву, яка тоді хвилювалася через різні єретичні псевдовчення.

Святитель Лев з'явився також захисником своєї вітчизни від натиску варварів. У 452 році він силою свого слова утримав від розграбування Італії грізного ватажка гунів Аттілу.

Святитель Лев дожив до глибокої старості. Він заздалегідь знав про свою смерть і приготував себе теплою молитвою і добрими справами до переходу з цього світу у вічність.

Тропар

Православия наставниче, благочестия учителю и чистоты, вселенныя светильниче, архиереев Богодухновенное удобрение, Льве премудре, ученьми твоими вся просветил еси, цевнице духовная. Моли Христа Бога спастися душам нашим.

Проект "Православные праздники" реализован "УНИАН-Религии" при содействии Киевской Духовной Академии и Семинарии. При использовании материала ссылка на источник обязательна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter