13 лютого - пам'ять святих безсрібників Кіра та Іоанна

09:47, 13 лютого 2017
Свята
2214 0
6

Святий безсрібник Кір був знаменитим лікарем у місті Олександрії, де народився й виріс. Він був християнином і лікував всіх хворих безкоштовно, не тільки подаючи допомогу в тілесних хворобах, але зцілюючи також і душевні недуги. Святий лікар проповідував Євангельське вчення, тим самим звертав багатьох язичників до Христа.

Під час гоніння імператора Діоклетіана святий Кир пішов в Аравійську пустелю, де прийняв чернецтво, де продовжував лікувати людей своєю молитвою, отримавши від Бога дар зцілювати всі хвороби.

У місті Едессі в той час жив Іоанн воїн, благочестивий християнин. Коли почалося гоніння, він прийшов до Єрусалиму і став розшукувати святого Кіра. Він пішов для цього в Олександрію, а потім в Аравію. Коли Іоанн знайшов святого Кіра, то він усією душею прив'язався до нього.

Коли в Єгипті була схоплена християнка Афанасія з трьома юними дочками, святі Кір та Іоанн поспішили прийти до них на допомогу. Вони відвідали дівчаток у темниці, і зміцнили в мужності перед майбутнім подвигом.

Сповідниці стійко перенесли всі муки і були обезголовлені.

Слідом за ними на тому самому місці стратили святих безсрібників Кира та Іоанна в 311 році.

Християни поховали тіла мучеників у церкві святого апостола і євангеліста Марка.

На сьогоднішній день їх мощі знаходяться в Мюнхені, Німеччина.

Тропар

Чудеса святых Твоих мученик стену необориму нам даровавый, Христе Боже, тех молитвами советы языков разори, Церковь Святую укрепи, яко Един Благ и Человеколюбец.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter