1 лютого - пам'ять преподобного Макарія Великого

11:16, 01 лютого 2017
Свята
684
1

Преподобний Макарій народився близько трьохсотого року в селищі Птинапор, яке було розташоване на території Єгипту. Молодий чоловік рано овдовів і після смерті дружини зайнявся вивченням Священного Писання.

Коли померли його батьки, Макарій покинув село і став послушником у одного зі старців, який проживав неподалік. Через деякий час він був висвячений у сан диякона місцевої церкви, але досить скоро зник у Фаранскій пустелі в пошуках самотності.

Почувши про Антонія Великого, преподобний Макарій став його учнем. За порадою преподобного, останній оселився в Скитській пустелі. З часом Макарія висвятили в сан пресвітера, після чого він прославився численними чудами. Близько 360 року преподобний заснував монастир, який згодом був названий його ім'ям. Преподобний Макарій Великий помер у 391 році.

Тропар

Пустынный житель, и во плоти Ангел, и чудотворец явился еси, богоносе отче наш Макарие, постом, бдением, молитвою Небесная дарования приим, исцеляеши недужныя и души верою приходящих ти. Слава Давшему тебе крепость, слава Венчавшему тя, слава Действующему тобою всем исцеления.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter