20 січня - Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

11:11, 20 січня 2017
Свята
1377
false

У Православній Церкві встановлений звичай на наступний день великих Господніх і Богородичних свят згадувати тих святих, які особливим чином і особисто послужили даній священній події в історії. Так, на наступний день Богоявлення Церква шанує того, хто поклав свою руку на голову Спасителя. Святий Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, найбільший з пророків, завершує історію Церкви Старозавітної і відкриває епоху Нового Завіту.

Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного Сина Божого, Який прийняв на себе людську плоть. Він сподобився хрестити Його у водах Йордану і засвідчив таємниче Явління Пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя. Родич Пресвятої Богородиці, син священика Захарії та праведної Єлисавети, Предтеча народився шістьма місяцями раніше Ісуса Христа.

Архангел Гавриїл був вісником його народження і відкрив у храмі батькові, що в нього народиться син. Випрошене молитвами батьків, немовля було зповнене Всесвятого Духа. Святий Іоанн у дикій пустелі готував себе до великого служіння суворим життям, постом і молитвою.

У віці близько тридцяти років святий Іоанн вийшов на проповідь покаяння. Він з'явився на берег річки Йордан, щоб своєю проповіддю приготувати народ до прийняття Спасителя світу. Святий Іоанн незабаром мученицьки помер: він був страчений за наказом царя Ірода.

Тропар

Память праведнаго с похвалами, тебе же довлеет свидетельство Господне, Предтече: показал бо ся еси воистинну и пророков честнейший, яко и в струях крестити сподобился еси Проповеданнаго. Темже, за истину пострадав, радуяся, благовестил еси и сущим во аде Бога, явльшагося плотию, вземлющаго грех мира и подающаго нам велию милость.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter