13 січня - день пам'яті преподобної Меланії Римлянині

11:46, 13 січня 2017
855 0
1

Преподобна Меланія Римлянка народилася у християнській родині, її багаті і знатні батьки бачили в дочці спадкоємицю і продовжувательку роду. У чотирнадцять років Меланію проти її волі було віддано заміж за знатного юнака Апиніана.

На благання дружини жити з нею як брат з сестрою Апиніан відповідав: "Коли народимо двох дітей в спадкоємці своєму майну, тоді разом відмовимося від світу". Але обох народжених дітей взяв до себе Господь. Тоді Меланія з Апиніаном залишили Рим, і для них почалося нове життя, цілком присвячене служінню Богу. Апиніану було тоді двадцять чотири роки, а Меланії - двадцять.

Вони почали відвідувати хворих, приймати мандрівників, щедро допомагати бідним. Обходили в'язниці, місця зіслань, рудники і звільняли нещасних, що містяться там за борги. На їх кошти було побудовано багато храмів і лікарень. Одного разу їх корабель прибило до острова, на якому стояло місто, обложене варварами.

Вони вимагали від жителів викуп, погрожуючи місту знищенням. Святі внесли потрібні гроші і тим врятували місто і його жителів. Після багатьох років мандрівок в ім'я Боже свята Меланія закрилася в самотній келії на Оливній горі; поступово біля келії виник монастир, де зібралося до дев'яноста дів.

У 439 році свята Меланія віддала свою душу Господу. Преподобній Меланії Римлянині, яка сама ледь не померла під час пологів, моляться при важких пологах. 

Тропар

Девства чистоты возлюбльши и обручника к благим увещавши, премножество богатства расточи в пребывание иночествующим, Богоблаженная, и обители воздвиже. Темже в Небесная обители вселися, поминай нас, Желание всечестная.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter