25 жовтня - Пресвятої Богородиці "Єрусалимської"

09:57, 25 жовтня 2016
1782 0
Иерусалимская икона Божией Матери

Єрусалимська ікона Божої Матері, за переказами, написана святим євангелістом Лукою в п'ятнадцятий рік після Вознесіння Господа в Гефсиманії. У 463 році образ було перенесено до Константинополя. Заступництвом Єрусалимської ікони Пресвятої Богородиці візантійські війська відбили напад скіфів. У 988 році ікона була принесена в Корсунь, сучасний Херсонес, і подарована святому рівноапостольному князю Володимиру. Коли новгородці прийняли християнство, то святий Володимир відправив їм цей образ. Іван Грозний в 1571 році переніс ікону до Московський Успенський собор. Під час навали Наполеона в 1812 році оригінал зник і замінений вірним списком.

Тропарь

Твоего предстательства уверение и милосердия Твоего явление икона Иерусалимская нам, Владычице, показася пред нею же души наша в молитве изливаем и верою Тебе вопием: воззри, Милосердая, на люди Твоя, вся скорби наша и печали утоли, утешение благое в сердца наша низпосли и спасение вечное душам нашим, Пречистая, испроси.

Проект "Православные праздники" реализован "УНИАН-Религии" в 2014-2015 гг. при содействии Киевской Духовной Академии и Семинарии. При использовании материала ссылка на источник обязательна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter