17 жовтня – пам'ять преподобного Павла Препростого, який пішов у пустелю, коли дізнався про зраду дружини

10:05, 17 жовтня 2016
8235 0

Преподобний Павло Препростий жив у четвертому столітті. Препростим він названий за своє чисте серце та незлобливість. Преподобний був одружений, але коли дізнався про невірність дружини, залишив її і пішов у пустелю до преподобного Антонія Великого.

Павлу було вже 60 років, і святий Антоній спершу не прийняв його. Він вважав його нездатним до важкого відлюдницького життя. Три дні стояв Павло біля келії подвижника і сказав, що швидше помре, ніж піде звідси.

Тоді преподобний Антоній поселив Павла до себе, довго випробовував його терпіння і смирення важкою працею, суворим постом, нічними пильнуваннями, співом псалмів і земними поклонами. Нарешті преподобний Антоній дозволив йому поселитися в окремій келії.

За багаторічний подвиг преподобного Павла Господь дарував прозорливість і владу виганяти бісів. Коли до преподобного Антонію привели біснуватого юнака, він направив хворого до преподобного Павла зі словами: "Великі у вірі можуть виганяти тільки малих бісів, а смиренні, як Павло Препростий, мають владу над князями бісівськими".

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" в 2014-2015 рр. за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter