6 жовтня - пам'ять святої мучениці Іраїди

11:48, 06 жовтня 2016
909 0
1

Свята мучениця Іраїда походила родом з Олександрії. Одного разу, прийшовши до джерела за водою, черниця помітила біля берега корабель, на якому перебувало близько 150 осіб, які були закуті в кайдани за сповідання християнства.

Іраїда добровільно приєдналася до мучеників, а коли судно досягло міста Антинопіль, вона першою піддалася жорстоким тортурам і була обезголовлена.

Слідом за нею прийняли смертну кару за віросповідання інші в'язні. Це сталося на початку четвертого століття, під час правління імператора Максенція.

Тропар

Агница Твоя Иисусе Раиса зовет велиим гласом: Тебе Женише мой, люблю, и тебе ищущи страдальчествую, и сраспинаюся, и спогребаюся крещению Твоему, и стражду Тебе ради яко да царствую в Тебе, и умираю за Тя, да и живу с Тобою, но яко жертву непорочную приими мя, с любовию пожершуюся Тебе. Тоя молитвами, яко милостив, спаси души наша.

Проект "Православні свята" реалізований "УНІАН-Релігії" в 2014-2015 рр. за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. При використанні матеріалу посилання на джерело обов'язкове.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter