30 червня православні згадують святих мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла

06:00, 30 червня 2016
Свята
7812 0

Мануїл, Савел та Ісмаїл були рідними братами і походили із сім'ї знатного перса-язичника. Їх мати була християнкою і виховала синів у своїй вірі.

 У зрілому віці вони були зараховані у військо царя Адамундара. Братів направили до імператора Юліана для мирних переговорів у прикордонних справах, де спочатку вони були прийняті з пошаною, але під час язичницького свята в Халкидоні відмовилися взяти в ньому участь, що викликало гнів правителя.

Після відмови братів зректися християнської віри їх піддали катуванням: мучеників роздягли, поклали на землю й нещадно били по хребту і животу. Потім молодих людей повісили на місці для мук, високо прибивши до дерева руки і ноги, залізними зубцями стругали все тіло. Після мук Мануїла, Савела та Ісмаїла обезголовили.

Вшанування братів-мучеників почалося відразу ж після їхньої смерті. У 395 році імператор Феодосій Великий переніс їх мощі в Константинополь і побудував у ньому церкву на їхню честь. Константинопольський патріарх Герман, ще будучи простим ченцем, написав канон святим мученикам.

Тропар

Мученицы Твои, Господи, во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего, имуще бо крепость Твою, мучителей низложиша, сокрушиша и демонов немощныя дерзости. Тех молитвами спаси души наша.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter