15 травня - пам'ять святих жон-мироносиць

06:00, 15 травня 2016
1143 0

У третю неділю після Пасхи Православна Церква святкує пам'ять святих жон-мироносиць. Саме їм явився воскреслий Христос и наказав повідомити про Його воскресіння всім учням. Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок.

У третю неділю після Пасхи Православна Церква святкує пам'ять святих жон-мироносиць, а також праведних Йосифа Ариматейського і Никодима.

Йосиф Ариматейський і Никодим помазали тіло Ісуса Христа перед похованням, а жінки-мироносиці прийшли помазати тіло Христа в перший день після суботи - у неділю.

Жінки, йдучи до гробу, міркували, «хто відвалить камінь від гробу». Перед їхнім приходом, внаслідок сходження ангела, трапляється землетрус, який відвалив камінь і навів страх на варту.

Ангел говорить жінкам, що Христос воскрес, і чекає їх у Галілеї. Євангеліє від Іоанна, як найпізніше, особливо підкреслює, що Марія Магдалина прийшла до гробу першою, - «А дня першого в тижні, рано вранці, як ще темно було, прийшла Марія Магдалина до гробу, та й бачить, що камінь від гробу відвалений…». Звертаючись до апостолів Петра й Іоанна вона каже: «Не знаємо, де поклали Його!» (Ін. 20:2).

Після того як пішли апостоли Петро та Іоанн, біля гробниці залишилася Марія Магдалина. Вона думала, що тіло викрали, і плакала. У цей час їй явився Христос.

Він говорить їй, щоби вона не торкалася до Нього, поки Він не зійшов до Отця, і просить її повідомити учням про Його воскресіння. Потім, згідно Матвію, Марія, повертаючись з благовістям до учнів, зустрічає другу Марію, і Христос являється вдруге, наказуючи знову повідомити про воскресіння всім учням. Апостоли ж, почувши про воскресіння Ісуса, не повірили.

Євангелісти і священне передання зберегли нам ряд імен: Марія Магдалина, Марія - мати Якова молодшого та Йосії, і Саломія, Іоанна, Марфа і Марія - сестра Лазаря, Сусанна та інші.

Свята Марія Клеопова, мироносиця, за переказами Церкви була дочкою праведного Йосифа Обручника від його першого шлюбу і була ще зовсім юною, коли Пресвята Діва Марія була заручена з праведним Йосифом і введена в його будинок.

Свята Діва Марія жила разом з дочкою праведного Йосифа, і вони подружилися, як сестри. Праведний Йосиф після повернення зі Спасителем і Божою Матір'ю з Єгипту в Назарет видав заміж дочку за свого меншого брата Клеопу, тому вона називається Марією Клеоповою.

Свята Іоанна Мироносиця, дружина Хузи, домоправителя царя Ірода, була однією з жінок, які слідували за Господом Ісусом Христом під час Його проповіді, і служила Йому. Разом з іншими жінками після Хресної смерті Спасителя свята Іоанна приходила до гробу, щоб помазати миром святе тіло Господа, і чула від ангелів радісну звістку про Його славне Воскресіння.

Праведні сестри Марфа і Марія, увірували в Христа ще до воскресіння Господом їх брата Лазаря, при настанні гоніння на Єрусалимську Церкву і вигнанні праведного Лазаря з Єрусалиму, вони допомагали своєму святому братові в проповіді Євангелія в різних країнах. Про час і місце їх мирної кончини відомостей не збереглося.

Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок - дружин, матерів, сестер, дочок.

Тропар

Праведнаго Лазаря Боголюбивыя сестры, Марфо и Марие преславныя, чистым сердцем Христа в житии вашем возлюбили есте, мироносиц вземше чин, и Его, яко Сына Божия, безбоязненно исповедали есте, сего ради ныне во обителех Отца Небеснаго со Ангелы и всеми святыми славно царствуете. Умолите, Егоже возлюбили есте, и нам, грешным, в вере и любви Христовой утвердитися и Царствия Небеснаго сподобитися.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter