Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

23 березня - день пам'яті святого мученика Кодрата Нікомидійського

Мученик Кодрат Никомидійський жив в ІІІ столітті і постраждав за віру при імператорі Декії.

Кодрат походив зі знатної родини і, володіючи значним багатством, не шкодував коштів на допомогу братам-християнам, ув'язненим за віру.

Коли в Нікомідію прибув посланник Декія проконсул Переній, святий Кодрат добровільно постав перед ним, щоб своєю самовідданою рішучістю зміцнити мужність ув'язнених побратимів.

Спочатку Переній намагався відвернути Кодрата від Христа, обіцяючи йому нагороди і почесті. Потім, побачивши марність своїх спроб, кинув святого в темницю і повелів покласти його спиною на дрібні цвяхи та придавити великим каменем.

Зазнаючи страших мук, святий був твердий духом і своїм подвигом зміцнював інших мучеників.

Переній піддавав мученика все більш жорстоким і витонченим тортурам, але не міг зламати його дух. Святий втрачав сили і ледве міг поворухнутися. В останній раз проконсул запропонував мученику зректися Христа. Зібравшись із силами, святий твердо відповів: "Я з дитинства визнаю одного лише Бога - Христа і іншого не знаю".

У безсилій люті проконсул звелів обезголовити святого Кодрата.

Тропар

Мученик Твой, Господи, Кодрате, во страдании своем венец прият нетленный от Тебе, Бога нашего, имеяй бо крепость Твою, мучителей низложи, сокруши и демонов немощныя дерзости. Того молитвами спаси души наша.

pravoslavie.ru

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку