Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

14 березня - день пам'яті преподобномучениці Євдокії

За своїм походженням свята Євдокія була самарянкою і проживала у фінікійському місті Геліополі. Дівчина відрізнялася красою і блудницею заробила величезні статки. З часом вона була звернена в християнство ченцем Германом.

Перед тим як хреститися Євдокії явився архангел Михаїл, який вирвав дівчину з пазурів сатани.

Ставши християнкою, Євдокія віддала все своє майно Геліопольскому єпископу Феодоту, а сама прийняла постриг у жіночому монастирі, який розташовувався поруч з обителлю в якій жив Герман.

Після смерті ігумені монастиря Євдокія, була обрана її наступницею. До місцевої влади дійшли чутки ніби в монастирі приховано величезний скарб. Правитель послав воїнів обшукати монастир.

Воїни три дні не могли увійти в обитель, утримувані божественною силою, а потім на них напав величезний змій, який знищив майже весь загін.

У видінні Євдокія дізналася, що їй судилося постраждати за Христа, тому вона взяла Святі Дари і добровільно віддала себе в руки воїнів.

Євдокію привели до намісника Діогена, який був захоплений її красою. Євдокія визнала себе християнкою і висловила готовність постраждати за Христа.

Тоді намісник наказав повісити її на дереві і чотирьом воїнам жорстоко бити воловими жилами.

Коли її розділи до пояса, то з грудей святої спала частина Пречистого і Животворящого Тіла Господнього, яка була взята мученицею при виході з монастиря.

Слуги, не знаючи, що це таке, підняли і принесли її наміснику. Коли Діоген хотів узяти її, то частина Причастя миттєво перетворилася на вогонь, і полум'я вмить спалило слуг і пошкодило ліве плече самому наміснику, який впав замертво.

По молитві Євдокії він воскрес і став християнином.

Після цього Євдокія продовжила жити у своєму монастирі і була усічена мечем близько 160-170 років після Різдва Христового.

Тропар

Правостию умною душу твою привязавши в любовь Христову, тленных, и красных, и временных забытием претекла еси, яко Слова ученица: пощением страсти первее умертвивши, страдальчески второе врага посрамила еси. Тем Христос сугубых венца сподоби тя, славная Евдокие, преподобная страстотерпице, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку