8 березня Православна Церква згадує перше і друге знайдення глави святого Іоанна Предтечі

08:14, 08 березня 2016
4941 0

За переказом, Іродіада не дозволила поховати голову Іоанна разом з його тілом і сховала її у своєму палаці, звідки вона була винесена благочестивою служницею, ім'я якої було Іоанна, і в глиняному глечику похована на Оливній горі.

Через роки вельможа Інокентій вирішив побудувати на тому місці церкву і при копанні рову для фундаменту, він виявив глечик з реліквією, яка була визначена по знаменням, які відбувалися від неї.

Після здобуття голови, Інокентій її дбайливо зберігав, але перед смертю він, побоюючись, що реліквія буде зганьблена, сховав її у своїй церкві, яка потім зруйнувалася від часу.

У правління імператора Костянтина Великого в Єрусалимі глава Іоанна Предтечі була знайдена двома ченцями-паломниками, які прибули в місто вклонитися Гробу Господньому.

Одним з них Іоанн Хреститель вказав місце, де знаходилася глава. Ченці взяли її із собою та поклали реліквію в мішок з верблюжої вовни, але, проявивши лінощі, віддали нести реліквію гончару із сирійського міста Емеси, який зустрівся їм шляхом.

За переказами, святий з'явився горшечнику наказав залишити неблагочестивих ченців і прийняти на зберігання святиню. Все життя він дбайливо зберігав реліквію, кожен день запалював перед нею лампади і молився.

Перед смертю гончар, за велінням Іоанна Хрестителя, помістив голову у водоносну посудину, запечатав і передав своїй сестрі. Він наказав сестрі дбайливо зберігати реліквію, а перед смертю передати її благочестивому християнинові.

Згодом реліквія опинилася у священика-аріанина, який з допомогою зцілень, які походили від неї, підтримував авторитет аріанського віровчення. Коли обман розкрився, він сховав голову в печері поблизу міста Емеси.

Пізніше над печерою виник монастир. За переказами в 452 році архімандриту обителі з’явився Іоанн, який вказав на місце приховування своєї голови.

Вона була знайдена і перенесена в Константинополь.

Тропар

От земли возсиявши, Предтечева глава лучи испущает нетления верным исцелений, свыше собирает множество Ангел, доле же созывает человеческий род единогласную возсылати славу Христу Богу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter