Понеділок,
20 лютого 2017

Наші спільноти

4 лютого - день пам'яті святого апостола Тимофія

Святий апостол Тимофій був родом з Малої Азії. В 52 році його навернув до Христа святий апостол Павло.

Коли апостоли Павло і Варнава відвідали вперше Ликаонські міста, апостол Павло в Лістрі зцілив кульгавого від народження, і багато жителів міста увірували в Христа, серед них був і майбутній апостол, юнак Тимофій, а також його близькі.

Він став ревним учнем апостола, а згодом його постійним супутником і співробітником у проповіді Євангелія. Апостол Павло любив святого Тимофія і називав його в Посланнях своїм улюбленим сином.

У 65 році апостол Павло висвятив апостола Тимофія в єпископа Ефеської Церкви, якою святий Тимофій керував 15 років.

Святий Тимофій закінчив життя мученицьки. В Ефесі язичники здійснювали свято на честь ідолів і носили їхніми вулицями міста, супроводжуючи нечестивими обрядами та піснями.

Святий єпископ Тимофій намагався зупиняти і напоумляти засліплених ідолопоклонством людей. Язичники кинулися на святого апостола, били його, тягли по землі й, нарешті, побили камінням.

Мученицьку смерть за Христа святий апостол Тимофій сприйняв у вісімдесятому році.

Тропар

Благости научився и трезвяся во всех, благою совестию священнолепно оболкся, почерпл еси от сосуда избранного неизреченная и, веру соблюд, равное течение совершил еси, апостоле Тимофее, моли Христа Бога спастися душам нашим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Новини релігії

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку